Aktualności

Aktualności (194)

poniedziałek, 14 listopad 2016 17:02

"ZOSTAWIAM SERCE NA ZIEMI"

W dniach 7-9 lipca 2017 r. w Węgorzewie odbędzie się Naturalnie Mazury Music & More.

W dniach 7-9 lipca 2017 roku Fundacja Zatrzymać Czas zaprasza na kolejną edycję rockowego festiwalu w Węgorzewie. Naturalnie Mazury Music & More, którego tytularnym współorganizatorem została Fundacja Dla Transplantacji, zostanie przeprowadzony pod hasłem „Zostawiam Serce na Ziemi”.

Festiwal zostanie przeprowadzony na dotychczasowych zasadach i z nowymi rozwiązaniami promocyjno – organizacyjnymi.

Scena Główna – teren powojskowy, analogicznie jak w latach minionych.

Scena Music & More – Plac Wolności – centrum miasta

Pole namiotowe - teren w centrum miasta nad Kanałem Węgorzewskim

Festiwal to przede wszystkim konkurs dla młodych zespołów – na stronie festiwalowej zostały ogłoszone zasady konkursu.

Poniżej publikujemy rozstrzygnięcia Przeglądu Teatralnego “Kurtyna w Górę” Iława 2016:

28.04 / czwartek / kategorie : przedszkola, szkoły podstawowe

Jury w składzie :

1.Ewa Wiśniewska - przewodniczący

2.Monika Walento-Krasińska

3.Karol Zieliński

Fotorelacja z wydarzenia dostępna w naszej GALERII

Dziecięca seria Latawiec wydawnictwa Poradnia K poszerza się o kolejne tytuły. Jej twórczynie zapraszają do współpracy nowych artystów. Obok uznanych grafików, jak Daniel de Latour, Paweł Pawlak i Marianna Oklejak, stanęła właśnie debiutantka Karolina Kotowska. W drugiej połowie roku ukaże się książka w opracowaniu graficznym Józefa Wilkonia. Niedawno w serii ukazały się: „Cholera i inne choroby” Łukasza Kaniewskiego i druga część „Basałyka i Psotki” Małgorzaty Żółtaszek, a w przygotowaniu są dwie książki Justyny Bednarek: „Pięć sprytnych kun” i „W to mi graj". Książki z logo latawca zdobyły uznanie krytyków: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek ze wspaniałą szatą graficzną Daniela de Latour zostały nominowane do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy, walczyły o tytuł Książki Roku 2015 dzięki nominacji polskiej sekcji IBBY, a do 5. kwietnia można oddać na nie głos w plebiscycie „Przecinek i Kropka” organizowanym przez sieć Empik.

piątek, 01 kwiecień 2016 14:34

BiegamBoLubię Giżycko

2 kwietnia o 9:30 otwieramy stadiony lekkoatletyczne w całej Polsce w ramach akcji BiegamBoLubię.

BiegamBoLubię to największy niekomercyjny polski projekt promujący ideę biegania. Celem fundacji Wychowanie Przez Sport - organizatora BBL - jest krzewienie kultury fizycznej a w szczególności dbanie o bezpieczeństwo i prawidłowe nawyki biegowe. Dlatego też wraz z partnerami, Radiową Trójką i PKO Bankiem Polskim, spotykamy się regularnie od kilku lat na stadionach w ponad 80 lokalizacjach w całej Polsce – od Tatrzańskich przełęczy po urokliwe Wydminy na Mazurach.

W ramach realizowanej akcji zapewniamy cotygodniowe spotkania z trenerami wszystkim chętnym, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Spotkania są całkowicie darmowe.

Miejsce spotkań w Giżycku: Stadion MOSiR, ul. Moniuszki 5. Sobota 9:30

Zapowiedź akcji można znaleźć tutaj.

Mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski BiegamBoLubię. Z takim dorobkiem Beata i Bartek Osior wrócili na Mazury z Wałeckiego Biegu Filmowego. Wydmińscy trenerzy pozbawieni są wszelkich kompleksów. Swoim występem w Wałczu po raz kolejny potwierdzili, że w przypadku biegania to „dokąd zmierzasz”, a nie „skąd przybywasz” ma kluczowe znaczenie.

Wałecki Bieg Filmowy odbył się 18-go lipca. Kto mógł wystartować w Mistrzostwach Polski BiegamBoLubię? Każdy biegacz, który utożsamia się z tą największą w kraju akcją biegową, bierze udział w cotygodniowych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i . . . biega, bo lubi. Jeżeli nie spełniało się któregoś z powyższych kryteriów, była jeszcze jedna możliwość. Trzeba było być jednym z ponad stu pięćdziesięciu trenerów BiegamBoLubię w kraju.

Wskoczenie na podium BiegamBoLubię to nie przechadzka po wałeckiej promenadzie. Bartek Osior do ostatnich metrów ścigał się z dwójką utytułowanych zawodników; Bartoszem Wilgackim z Torunia i Piotrem Suchenią z Gdyni. O tym kto zostanie Mistrzem Polski BiegamBoLubię zadecydowało ostatnie 500m. Po bardzo mocnym finiszu z czasem 34:02 zwyciężył reprezentant Wydmin. Beata Pokrzywińska-Osior ustąpiła miejsca tylko Agnieszce Pietsch-Fulbiszewskiej z Gubina. Trzecie miejsce zajęła Karolina Stachowicz z BBL Starogard Gdańsk. W kategorii open kobiet i mężczyzn Beata i Bartek Osior z małżeńską zgodnością uplasowali się na szóstych miesjcach.

„Wałcz jest wyjątkowy. Atmosfera wokół biegu jest naprawdę świetna. Fenomenalny zespół ludzi z MOSiR Wałcz pod przywództwem charyzmatycznej Gosi Januchowskiej i dyrektor biegu Paweł Januszewski wiedzą co zrobić, żeby uszczęśliwić wszystkich uczestników. My przepakowujemy torby i 27-go lipca wylatujemy na 2 tygodniowy obóz do Norwegii. 1-go sierpnia planujemy zobaczyć na żywo Norseman Xtreme Triathlon – jeden z najtrudniejszych wyścigów ironman na świecie. Sportowych inspiracji nigdy za wiele!” – Beata i Bartek Osior.

W sobotę 18 lipca na jeziorze Mamry dobiegły końca eliminacje Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Ostatnią załogą, która wywalczyła bezpośredni awans do wielkiego finału w Rynie okazała się ekipa Mazury.info.pl ze sternikiem Marianem Bełbotem. W Ekomarinie Węgorzewo kibice oraz turyści korzystali ze strefy gier i zabaw dla rodzin, a także poznawali rowerowe atrakcje Mazur, biorąc m.in. udział w konkursie „Na szlaku Green Velo”, w którym do wygrania był rower trekkingowy.

Za nami ostatnia rudna eliminacyjna Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Regaty w obecności kilkudziesięciu żeglarzy uroczyście otworzył Burmistrz Węgorzewa, Krzysztof Piwowarczyk. Walka o wygraną była wyjątkowo zacięta. Wszystko za sprawą sprzyjających rywalizacji warunków pogodowych. Żeglarzom podczas zawodów towarzyszyła słoneczna pogoda, a także wiatr, osiągający w siłę 4 w skali Beauforta. Po trzech rozegranych wyścigach najlepszy wynik osiągnęła załoga Mazury.info.pl ze sternikiem Marianem Bełbotem. Drugie miejsce przypadło ekipie Babooshka, zaś trzecią lokatę zajął team Brzusio Toyota. Pełne wyniki są dostępne na stronie www.7cudowmazur.pl. Po ceremonii wręczenia nagród regat wszyscy żeglarze, którzy spotkali się ze sobą podczas wspólnego ogniska. Zwycięzców Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur poznamy już 22 sierpnia w Rynie, gdzie zostaną rozegrane finałowe zawody. W tym roku łączna pula nagród w rywalizacji wynosi 5000 zł.

Kolonia Artystów na Mazurach

Na Mazurach odbędzie się wkrótce wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Od 24 lipca do 1 sierpnia potrwa I Ogólnopolski Plener Malarsko-Rzeźbiarski "Kolonia Artystów" Ruciane-Nida 2015. Grupa dziesięciu artystów z całego kraju, wykona rzeźby i obrazy w zadanym temacie, a odwiedzający plener goście, będą mieli możliwość obserwowania całego procesu powstawania dzieł. Zwieńczeniem będzie poplenerowa wystawa w centrum miasta.

Inspirująca jest sama nazwa pleneru ''KOLONIA ARTYSTÓW". Nie jest ona przypadkowa, nawiązuje bowiem do licznych kolonii artystycznych, powstających w XIX wieku na naszych terenach. Mazury szczególnie inspirowały twórców z różnych dziedzin sztuki. Zamysłem organizatorów jest, by impreza wskrzesiła tradycję bytowania artystów plastyków w malowniczych mazurskich miejscowościach.

Miejsce pracy twórczej zorganizowane zostało w centralnej części miasta, tuż przy Urzędzie Miasta w Rucianem-Nidzie, miejscu spacerowym, szczególnie uczęszczanym przez turystów, gdzie będzie możliwość zaprezentowania twórczości odwiedzającym. Po każdym z siedmiu dni pracy twórczej, organizowane będą atrakcje, rejs statkiem, spływ kajakowy, rejs żaglówką, wycieczki rowerowe, ogniska i zwiedzanie ciekawych miejsc po okolicy, na trasie zwiedzania znajdzie się Muzeum K.I.Gałczyńskiego, Muzeum przyrodnicze, Galindia, Park dzikich zwierząt.

Na zakończenie pleneru odbędzie się wystawa poplenerowa, na którą już teraz serdecznie zaprasza inicjator i organizator Piotr Bogdaszewski, młody mazurski artysta, realizujący przedsięwzięcie dzięki współpracy z miejscowym Domem Kultury. Plener jest współfinansowany z dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie.

Kontakt do inicjatora przedsięwzięcia Piotra Bogdaszewskiego

tel. 888 163 328 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Miejsce: wieś Gajrowskie

Data: 27-30 sierpnia 2015,

Zapraszają: Fundacja Rozwiń Skrzydła i MOC Budownictwo

Budujemy w Gajrowskich dom który będzie stanowił bazę do proekologicznych i rozwojowych działań Fundacji Rozwiń Skrzydła. Będziemy w nim realizować warsztaty rozwoju osobistego, duchowego, ekologiczne, dom będzie punktem wypadowym imprez rozwojowych realizowanych przez Fundację i jej gości w pięknym, pełnym jezior i lasów, okolicznym terenie Natura 2000. Planujemy rozbudowę ośrodka alternatywnych rozwiązań proekologicznego życia i budowania. Dziś mamy postawiony szkielet domu. W sierpniu wypełniamy kostką słomianą i tynkujemy gliną. Ponieważ mamy wiele pytań od wielu osób jak się to robi i czy można uczestniczyć w budowie robimy warsztat.

18 lipca na jeziorze Mamry odbędą się ostatnie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Tym razem żeglarzy i turystów do ekomariny zaprasza Węgorzewo, które dołączyło do ogólnopolskiego projektu Green Velo – inicjatywy mającej na celu zbudowanie trasy rowerowej przez pięć województw w północnej i wschodniej Polsce.

Za nami trzy rudny eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Ostatnie zawody w Giżycku okazały się niezwykle emocjonujące za sprawą wiatru dochodzącego w porywach do 8 skali Beauforta. W Węgorzewie żeglarze staną przed ostatnią szansą wywalczenia bezpośredniego awansu do wielkiego finału w Rynie. Prognozy pogody na najbliższą sobotę zapowiadają silny wiatr i jeśli przewidywania meteorologów się sprawdzą, to na jeziorze Mamry możemy spodziewać się ciekawego widowiska. Ostateczne zapisy będą przyjmowane 18 lipca od godz. 8.00 w biurze regat w Klubie Morskim LOK. Oficjalne otwarcie zawodów, w którym będzie obecny Burmistrz Węgorzewa, Krzysztof Piwowarczyk, zostało zaplanowane na godzinę 10.00. Wręczenie pucharów i dyplomów dla najlepszych załóg odbędzie się o godz. 17.00. Wydarzenie zakończy się wspólnym świętowaniem wszystkich uczestników Żeglarskiego Grand Prix 7 Cudów Mazur przy ognisku. Organizatorzy zapraszają również wszystkich do udziału w koncertach odbywających się w ramach Dni Węgorzewa na Placu Wolności. W sobotni wieczór wystąpią: Boho, Raggabarabanda i Kamil Bednarek.

Szóste miejsce w kategorii kobiet i dziesiąte miejsce wśród mężczyzn – to dorobek wydmińskiego małżeństwa po nocnym starcie w łotewskiej Jelgawie. Beata Pokrzywińska-Osior czasem 1:27:07 potwierdziła, że w tym sezonie jej poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko.

Bartek Osior - „Jak zaplanować dzień kiedy start biegu jest o godzinie 22:00? O której wstać z łóżka? Wybrać się na spacer po urokliwej Jelgawie, czy dać nogom odpocząć? O której zamówić obiad w restauracji? Na te i wiele innych pytań musieliśmy odpowiedzieć sobie przed Jelgava Nakts Pusmaratons. Wydawałoby się całkiem proste. A jednak nie do końca. W kierunku Rygi wyruszyliśmy już w piątek 10 lipca. Na miejscu bistro obiad, spacer, plenerowy koncert młodzieżowych orkiestr z całej Łotwy, obowiązkowa wizyta w sklepie sportowym i dalsza podróż wzdłuż Bałtyku. Noc z piątku na sobotę spędziliśmy w Lapmeźciems. Niewielka miejscowość,tuż za osławioną przez Rosjan Jurmalą, między Morzem Bałtyckim i Jeziorem Kanieris. "Właściciel mówi po angielsku. I to chyba jedyny plus” – napisała na hotelowym portalu ‘Ania’. Taka rekomendacja ostatecznie przekonała nas do wyboru tego, a nie innego hotelu. Motelu. Właściwie miejsca noclegowego. Z zewnątrz mało zachęcająco, ale w środku całkiem znośnie. 50 euro za 4 osoby i dwie gwiazdki hotelowe; Beata i Marta. Z Polski.

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > Zakończenie >>
Strona 1 z 14

Nasi partnerzy

 


                                                             

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information