Zespoły konkursowe

 GIWERA 2013

 

N E R V

Miasto: Olsztyn

Skład:

Bert Abramczyk – Wokal, Bas

Łukasz Bojarski – Gitara, wokal

Maciek Ejsymont – Perkusja, wokal

O Zespole:

Zespół powstał w 2010 roku w Olsztynie jako kwartet. Założenie było proste – surowe, rockowe brzmienie z dużą dozą melodii plus maksymalna energia na koncertach. Już w czerwcu 2010 zespół został wyróżniony poprzez udział w finale konkursu MuzaNova w Olsztynie. NerV zagrał wiele koncertów głównie na Warmii i Mazurach, gdzie ma swoją bazę. Zdarzały się też gościnne występy w dalszych regionach. We wrześniu 2012 wystąpili w finale konkursu FestMuza w Olsztynie. W 2013 roku po wiekopomnym wydarzeniu, jakim było ogarnięcie przez Berta basu, panowie postanowili grać we trzech. Obecnie pracują nad EPką.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Metatrans

4.9 MB3:30 min
e


S O U N D   P A R K

                                          fot. Kasia Banasiak

Miasto: Lidzbark Warmiński

Skład:

Artur Gwiazda - gitara

Maciej Marschall - bass

Filip Flont - perkusja

O Zespole:

Sound Park to instrumentalne rockowe trio, które narodziło się w grudniu 2011 r. Zespół ma już za sobą kilka koncertów oraz pierwsze nagrane demo. Obecnie zespół skupia się na komponowaniu utworów na nowy album.

Na GIWERZE zaprezentują: 

 

NamePlaySize Length
Ajron

9.9 MB7:13 min
e


1 4 T H   W O U N D

Miasto: Bartoszyce

Skład:

Rafał Radziul – Gitara elektryczna

Michał Komarczewski – Wokal

Wojciech Anulewicz – Gitara elektryczna

Łukasz Bożek – Gitara Basowa

Arkadiusz Mosiewicz – Perkusja

O Zespole: 

W takim składzie jak teraz gramy od lipca zeszłego roku. Gramy muzykę z pogranicza metalcore/post-hardcore. Od tego czasu zaczęliśmy pisać własne kawałki.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
changes

3.3 MB3:33 min
e

T H E   D' D O R S H

Miasto: Olsztynek

Skład:

Łukasz Stachowiak - wokal, gitara elektryczna

Michał Obrycki - gitara elektryczna

Tomasz Rybarkiewicz - gitara basowa

Marek Szymkowicz - perkusja

O Zespole:

Zespół powstał w 2008 roku. Początkowo był to jedynie niezobowiązujący projekt kilku muzyków. Jednak z czasem poczynania D’Dorsh zaczęły spotykać się z coraz liczniejszymi pozytywnymi reakcjami słuchaczy. To właśnie wzrost przychylności publiczności był impulsem do rozpoczęcia grania na poważnie.

W październiku 2010 zespół D’Dorsh zaczął oficjalne koncertowanie w stałym składzie. Ich debiutem był występ przed zespołem Enej podczas imprezy otrzęsinowej UWM-u. Od tamtej pory regularnie pojawiają się zarówno na mniejszych, jak i większych scenach muzycznych. D’Dorsh mogliście usłyszeć m.in. w czasie Kortowiady 2011. Nie zabrakło ich również na kolejnych olsztyńskich juwenaliach, gdzie zagrali koncert na Górce Kortowskiej. W repertuarze zespołu znajdują się kawałki inspirowane pełnymi energii klasykami muzyki rockowej. Zostały one docenione podczas festiwalu muzycznego ProRock, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie. Skład D’Dorsh zaangażował się również w dopingowanie olsztyńskich szczypiornistów – specjalnie dla nich nagrał hymn wspierający piłkarzy ręcznych podczas sportowej walki.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
AudioTrack 02
(no artist)

5.9 MB3:36 min
e

S I N H E A D 

Miasto: Gołdap

Skład:

Paweł Eustachiewicz - wokal

Norbert Iber - gitara

Piotr Kuniszyk - bass

Kris Bendarowicz - perkusja

O Zespole:

Twórczość została wielokrotnie doceniona na polskich i zagranicznych przeglądach m.in. na Litwie i w Rosji. Zespół zdobył Grand Prix festiwalu w Węgorzewie w 2011 r., drugie miejsce na festiwalu  RockTransmisja w 2012 r., oraz Grand Prix festiwalu SINTA na Litwie w ubiegłym roku. Aktualnie dobiegają końca prace związane z przygotowaniem albumu, którego wydanie planowane jest na lipiec.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Allmustdie

7.3 MB3:11 min
e

 

S P I R A L A

Miasto: Giżycko

Skład:

Andrzej Pawlukojć – perkusja

Mariusz Pawlukojć – gitara

Krzysztof Grabowski – gitara basowa

Janusz Mielziuk – gitara

O Zespole: 

Zespół powstał w 2003 r., kiedy piątka przyjaciół postanowiła robić to, co kochała najbardziej i o czym marzyła od dawna – tworzyć muzykę. Pierwotny skład to: Piotr Gibner – wokal, Piotr „Yoyo” Jusianiec – gitara, Janusz „Jankes” Mielziuk – gitara, Tomasz „Buchol” Bucholski – gitara, Krzysztof „Śmigacz” Grabowski – gitara basowa, Andrzej „Pazur” Pawlukojć – perkusja. Próby odbywały się w „Hobbitonie”, a ich efektem było pierwsze „demo” nagrane w studio „SELANI” w Olsztynie. Na płytce znalazły się utwory: „The Silence Of The Walls”, „Dirt In Me”, „Ambiwalencja” i „Another Fuckin Love Song”. Z opracowanym materiałem zespół zaczął koncertować i był entuzjastycznie przyjmowany m. in. w rodzimym Giżycku, Łomży oraz festiwalu ROCK ATAK DAY w Piasecznie. W 2004r. SPIRALA nagrała singla „Brak Me Down”, który pojawił się na krążku ROCK ATAK ROCKOUT obok takich artystów jak: Πr2, KEN'SY, CHILI.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
No02

4.2 MB4:32 min
e

P O L S K A   B

 

Miasto: Białystok

Skład:

Marcin Aniśko – wokal, bas

Marek Ksepko – gitara, wokal

Rafał Zalewski – perkusja

O Zespole: 

Zespół powstał w 2010 roku w okolicach Białegostoku, z inicjatywy Marka (gitarzysty) i Rafała (perkusisty), którzy pogrywali sobie dla własnej radochy w piwnicy na wsi. Krótko po tym, do współpracy zaprosili Marcina. W błyskawicznym tempie powstało kilka utworów, z którymi kapela rozpoczęła koncertowanie w miejscowych pubach.

Przyjęcie ze strony publiczności przerosło wszelkie oczekiwania, bowiem okazało się, że Polska B daje swoją muzyką radochę innym. Przyszedł więc czas większych koncertów. Zespół grał m.in. na głównej scenie XX podlaskiego finału WOŚP, zdobył trzecie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Rock Master Reaktywacja w Pabianicach, główną nagrodę na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Bluesowej w Siemiatyczach (tam Marek otrzymał z rąk Sławka Wierzcholskiego wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty) oraz Grand Prix na Festiwalu MyStage w Białymstoku. Polskę B można było usłyszeć m.in. na wspólnych koncertach z zespołem Cochise Pawła Małaszyńskiego, czy gwiazdami dużego formatu – zespołami KNŻ oraz Luxtorpeda. Reakcje publiczności były baaardzo gorące, co daje nadzieję na dalszy rozwój kapeli. Obecnie Polska B jest w trakcie nagrywania płyty demo, która rodzi się w bólach codzienności, choć zespół ma kilkadziesiąt własnych kompozycji i świetnie wykonuje kilka znanych coverów w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Drzwi
(5)

7.1 MB3:52 min
e

T R A N S T I M E

Miasto: Działdowo

Skład: 

Marta Przybylak – vocal

Marcin Szymański – gitara

Karol Baranowski – gitara

Patryk Szymański – bass

Jacek Stolarczyk – keyboards

Robert Markowski – drums

Podczas GIWERY w miejsce Jacka Stolarczyka na instr. klawiszowych zagra Przemysław Baranowski.

O Zespole: 

Transtime to działdowska formacja grająca w obecnym składzie od 2011 roku. W skład zespołu wchodzą doświadczeni działdowscy muzycy mający na kontach wiele zagranych koncertów oraz ogólnopolskich nagród zdobytych podczas występów w poprzednich projektach. Zdobyte doświadczenie i pasja pozwoliły na znalezienie wspólnego mianownika, którym śmiało można określić muzykę Transtime. Repertuar grupy to w większości utwory autorskie bazujące na życiowych doświadczeniach jej członków. Twórczość zespołu można określić jako gotycki rock z elementami gatunków pochodnych.Dotychczasowe osiągnięcia zespołu:

- występ przed Closterkeller w kętrzyńskim amfiteatrze (2012)

- 1 miejsce w barczewskim przeglądzie ‘Error (2012)

- sesja nagraniowa w olsztyńskim Studio X, gdzie zespół zarejestrował 2 utwory (2013)

- tytuł „Zespołu Dnia” na ogólnopolskim portalu muzycznym MUZZO.PL

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Klatwa

8.1 MB3:32 min
e

C I S Z A    N O C N A

 


Miasto: Gdynia

Skład:

Michał Stolc - klawisze, wokal

Bartek Dragoń - gitara basowa

Mikołaj Dobies - perkusja

Bartek Kalwasiński - gitara elektryczna

Filip Mechlewski - gitara elektryczna

O Zespole: 

Zespół powstał 2011 roku, w Gdyni. Założony przez 5 kumpli z jednego podwórka. Grają muzykę na pograniczu zimnej fali, a cięższym rockiem. w swojej krótkiej karierze muzycznej  zagrali kilka koncertów na trójmiejskiej scenie. Wygrali Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych Musical Youth 2013, dzięki czemu będą mieli okazję nagrać profesjonalne demo w Radiu Gdańsk (27 czerwca).

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Ciszanocna

2.5 MB5:25 min
e


O M N I   M O D O

Miasto: Poznań

Skład:

Daniel "Wolny" Moszczyński - wokal

Marcin "Kaziu" Kaźmierczak - gitara

Adam "Majek" Majewski - bas

Agnieszka Matuszczak - perkusja

O Zespole:

Poważny zespół grający mało poważną muzykę... albo odwrotnie.

Debiut sceniczny Omni mOdO nastąpił 25 listopada 2012 r. i ta data uznawana jest za oficjalne rozpoczęcie działalności!

Pomimo krótkiego stażu już na zespołowym koncie można znaleźć wygrane festiwale i wyróżnienia:

- Thanks Jimi Festival 2013 - nagroda główna festiwalu

- X Wrocławski Festiwal Form Muzycznych w 2012 r. - Grand Prix festiwalu

- Festiwal muzyki rockowej "Pyziole" w Połczynie Zdroju w 2012 r. - nagroda główna festiwalu, nagroda publiczności, oraz wyróżnienia dla Agnieszki i Kazia

- Rock-Time 2013 w Opolu - wyróżnienie dla zespołu, oraz indywidualne dla Agnieszki

- Open Music w Brodnicy - nagroda główna festiwalu

- Rockmania 2013 w Bielawie - nagroda główna festiwalu, oraz wyróżnienie indywidualne dla Daniela.

- Rockowisko 2013 w Olkuszu - nagroda główna festiwalu

- Pro Rock 2013 w Olsztynku - nagroda główna festiwalu Obecnie oprócz działalności koncertowej zespół przygotowuje materiał na debiutancką płytę...

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Obsesje
(Omni mOdO)

4.3 MB4:39 min
e


Bardzo dziękujemy zespołom biorącym udział w GIWERZE ze nadesłane zdjęcia. Ukłony w stronę Dariusza Andrzejczuka (GCK) za udostępnienie materiałów.

 


 


GIWERA 2012


S M O K E  &  M I R R O R


Miasto: Warszawa

Skład:

 - Milena Salwowska-Rojek – Wokal

 - Adam Matysik – Gitara Basowa

- Marcin Nowacki – Gitara Elektryczna

- Stefan Marton – Gitara Elektryczna

- Dominik Wójcik - Perkusja

O zespole: 

Jesteśmy młodym zespołem istniejącym od 6 miesięcy. Gramy szeroko pojęty rock, dobrze przy tym się bawiąc.

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 1  lub nazwę kapeli.

Na GIWERZE zaprezentują:

NamePlaySize Length
Szukam_Wiatru

3.2 MB3:32 min
e

 

J O L O K I A

Miasto: Warszawa

Skład:

Bartłomiej Banasik - git, voc.

Marek Cholewiński - git, voc.

Dawid Wrona - bass

Marcin Fijałkowski - drums

O zespole:

Zespół powstał jesienią 2005 roku.Nagrał 13 utworów ,koncertującprzez rok. W latach 2007-2010 zawiesił działalność (członkowie podróżowali po świecie poszukując inspiracji). Powrót do tworzenia nastąpił jesienią 2010 roku. Obecnie nagrywają kolejną EP'kę koncertują regularnie i przed chwilką wygrali ROCK MAY FESTIVAL :) A sami o sobie ?

"Muzyka to sens naszego życia, miłość towarzysząca nam od lat...

I ten dreszcz wokół myśli, że będziemy grać zawsze i zawsze będziemy przyjaciółmi ...

W tym fenomen i Siła...

A po co o tym ? Bo... nieliczni mają cierpliwość i czekają na objawienie ..a my wciąż czekamy :)  

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 2  lub nazwę kapeli.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
No_one

5.5 MB3:05 min
e

 

 

V E N T U S

Miasto: Giżycko

Skład:

- Ewelina Jaszcz – śpiew

- Szymon Igras – gitara

- Mateusz Wodzicki – gitara

- Adam Kozłowski – gitara basowa

- Mariusz Stachyra – perkusja

O zespole:

Istniejemy 2 lata, często zmienia się nam skład, gramy muzykę rockową. Na swoim koncie mamy występy na lokalnych imprezach i przeglądach. Tworząc repertuar grupy, staramy się znaleźć własny sposób wypowiedzi.  

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 3  lub nazwę kapeli.


B L A C K   S I D E

 

Miasto: Pisz

Skład:

- Robertyna Rudzińska – wokal

- Krystian Bodus – gitara

- Jakub Karpiński – bas

- Marcin Zadroga – perkusja

- Kajetan Świerczewski – gitara

O zespole:

Zespół powstał w październiku 2010 roku z inicjatywy perkusisty Marcina Zadrogi i gitarzysty Krystiana Bodusa. Rach ciach dobrali skład zespołu. Na basie zasiadł Jakub Karpiński, a na gitarze którą rzadko słychać Kajetan Świerczewski. Pod znakiem zapytania stało miejsce za mikrofonem... Lecz w przeciągu miesiąca i ono zostało zapełnione młodą wokalistką - Robertyną Rudzińską. Myzyka wykonywana przez zespół to czysty melodyjny rock. Po kilku miesiącach grania i kilku koncertach, pojawił się pomysł nagrania demo. Nagranie zostało zrealizowane w maju 2011 w studiu Piskiego Domu Kultury ; zawartość krążka to trzy utwory :"Gniew" , "Otwórz oczy" i "Wszystko Płonie". Obecnie zespół koncertuje i pracuje nad nowymi utworami.

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 4  lub nazwę kapeli.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Gniew
(Black Side)

11.3 MB4:55 min
e

 

K A R T 

Miasto: Żuromin

Skład:

- Michał Nowakowski - Wokal

- Wojciech Klejnowski - Gitara

- Daniel Fabiszewski - Gitara

- Zbigniew Kowalski - Perkusja

- Wojciech Falkiewicz - Instr. klawiszowe

- Mateusz Skorupski - Gitara Bassowa

O zespole:

Formacja powstała w Żurominie w 2011 roku. Muzykę wykonywaną przez grupę najprościej można określić jako energiczny rock.

Kart na koncercie - zobacz materiał video 

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 5  lub nazwę kapeli.

 

W S K   S P A C E   E X P L O R A T I O N

Miasto: Giżycko

Skład:

- Michał Kowalewski – śpiew

- Michał Szczęsny – gitara

- Damian Zackiewicz – gitara

- Piotr Jarmowski – gitara basowa

- Tymoteusz Lasota – perkusja

O zespole:

Istniejemy od 3 lat, a w niezmienionym składzie gramy od 2. Nasza muzyka to blues o zabarwieniu rockowym. Obecnie jesteśmy w trakcie nagrywania naszego, pierwszego „demo”, na którym znajdą się 3 utwory. Na swoim koncie mamy występy na lokalnych imprezach i przeglądach.

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 6  lub nazwę kapeli.

 


B R E G M A

Miasto: Gdańsk

Skład:

- Michał ‘Loczek’ Godlewski – wokal

- Paweł ‘Pablo’ Jelionek – gitara

- Tomasz ‘Jacobs’ Kiczorowski – perkusja

- Mariusz ‘Mari’ Czułkowski – bas

O zespole: BREGMA to rockowo – metalowy zespół, zawierający w swojej muzyce elementy eksperymentalne z zachowaniem melodyjności utworów. Projekt jest kompilacją muzycznych doświadczeń zebranych na przestrzeni lat przez członków zespołu. Przemyślane oraz umiejętne żonglowanie czterema instrumentami sprawia, iż proponowany przez BREGMĘ finalny produkt, pozbawiony jest jakichkolwiek kompromisów. 

Zapraszamy do odwiedzenia profili grupy:

Myspace - https://www.myspace.com/bregmaband

Facebook - https://www.facebook.com/bregmagdansk

Youtube - https://www.youtube.com/user/BregmaGdansk

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 8  lub nazwę kapeli.

Na GIWERZE zaprezentują ....  

NamePlaySize Length
Dopoki_Sil

6.6 MB4:47 min
e

 


C L A I R V O Y A N T 

Miasto: Wrocław

Skład: 

- Grzegorz Kolasiński - śpiew

- Kamil Turczynowicz - gitara

- Michał Sobański - gitara

- Rafał Przewłocki - gitara basowa

- Bartek Dolewski - perkusja

O zespole:

"Clairvoyant jest grupą grającą tradycyjny heavy metal. Czerpiemy inspirację od klasyków tego gatunku opierając się jednak na nowoczesnym brzmieniu i własnej interpretacji wyznaczników definiujących gatunek. Od samego początku zespół pracował nadwłasnymi, autorskimi kompozycjami wykonywanymi z dużą dawką energii i czadu, co przysporzyło grona wiernych fanów. Skłoniło to nas w końcu do poważnego potraktowania sprawy promocji zespołu oraz intensywniejszego koncertowania."

Strona internetowa: www.clairvoyantwroc.pl 

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 9  lub nazwę kapeli.

Na GIWERZE zaprezentują:

NamePlaySize Length
04 - Conan

6.1 MB6:42 min
e

 

N O I S Y   G A S O L I N E

Miasto: Suwałki/Augustów

Skład:

 - Jarosław Andraka – wokal/głos

- Artur Kisarewski – gitarra

- Paweł Kozłowski – basówka

- Marek Rowiński - bębny

O zespole:

Noisy Gasoline pojawiło się w 2010 roku. Nie tracąc czasu nagraliśmy pierwsze demo, następnie Epka na poczatku tego roku i dziś jest już dostępny materiał z debiutanckiej płyty zawierajacej 13 utworów. Gramy muzykę do której napisania inspiracje czerpiemy z lat `90. Piękne czasy dla muzyki rockowej i metalowej. Obecnie zespól jest aktywny koncerowo i chętnie dzieli się swoimi dźwiękami ze wszystkimi chętnymi do ich wysłuchania ;)

Profil na Facebooku - www.facebook.com/noisygasoline

Aby zagłosować na zespół, na karcie do głosowania wpisz 10  lub nazwę kapeli.

Na GIWERZE zaprezentują: 

NamePlaySize Length
Graffiti fail
(Noisy Gasoline)

9.3 MB4:04 min
e

 

 

Dziękujemy zespołom za zgodę na umieszczenie materiałów promujących. Wielkie ukłony kierujemy również w stronę Dariusza Andrzejczuka (Giżyckie Centrum Kultury) za udostępnienie informacji. 

Redakcja ImprezyMazury.com.pl

 

Zobacz także:

 * Finaliści GIżyckich WERyfikacji Artystycznych 2012 - <klik>

 * Skład Jury V Przeglądu - <klik>

 * Karta do głosowania dla publiczności / Karta Jurora - <klik>

 * Wywiad z Jurorami V Edycji GIWERY - <klik>

 * Program imprezy - <klik>

 * ImprezyMazury.com.pl i Fisherczarter.pl sponsorem jednej z nagród - <klik

 * Mojra i The Wheeler's Band gościnnie na GIWERZE - <klik>

 * Wywiad z zespołem JOLOKIA - zwycięzcą GIWERY 2012 <klik>

Czytany 22720 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasi partnerzy

 


                                                             

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information